Dotacje na inwestycje związane z pompami ciepła
Czy wiesz że... ?
Zakończone zostały badania nad wydajnością dolnego źródła realizowanego przez Nanoterm. Wyniki potwierdzają wysoką jakość realizowanych dolnych źródeł.
Przeczytaj raport

Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2011
przyznała NANOTEL S.A. tytuł Laureata i srebrne godło.
Zobacz

NANOTERM zyskała miano Najefektywniejszego polskiego instalatora 2010r. według firmy DANFOSS
Zobacz
NANOTERM jest producentem wysokoefektywnego Dolnego Źródła Ciepła stanowiącego podstawę układu z wykorzystaniem pompy ciepła
i systemu rekuperacji.
POMPY CIEPŁA Dlaczego pompa ciepła ?

Czy rekuperacja w garderobie jest potrzebna?

Jesteś właśnie w trakcie remontu swojego domu lub mieszkania i chcesz zadbać o to, aby zapewnić sobie w każdym pomieszczeniu optymalną temperaturę i dobrą jakość powietrza? W takim razie dobrym wyborem może być rekuperacja. Dziś sprawdzamy, czym tak właściwie charakteryzuje się to rozwiązanie oraz czy jest potrzebne w garderobie.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperator jest używany razem z systemem wentylacji mechanicznej i służy do wymieniania ciepła między mediami. Prościej mówiąc, ciepłe powietrze pobierane z pomieszczeń jest na nowo wykorzystywane poprzez wdmuchiwanie go z powrotem do wnętrz. Nowoczesne urządzenie nie tylko wymienia ciepło, ale także wentyluje przestrzeń w domu czy mieszkaniu oraz filtruje powietrze, usuwając z niego szkodliwe substancje. Decydując się na rekuperację w domu, przede wszystkim zaoszczędzisz energię cieplną, co automatycznie przełoży się na obniżenie rachunków. Co więcej, urządzenie poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach przy jednoczesnym zapewnieniu naprawdę niskich kosztów eksploatacji. A to wszystko w połączeniu z możliwością regulacji warunków klimatycznych do każdego wnętrza.

Czy warto zainstalować rekuperację w garderobie?

Zdecydowanie tak. Choć nie jest to rozwiązanie konieczne, na które należy się decydować, jeśli nie dysponujesz wolną gotówką, to jednak instalacja rekuperatora w garderobie może okazać się bardzo przydatna i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na specyfikę samego pomieszczenia. Pokój, w którym przechowujesz ulubione sukienki damskie Mybaze.com, buty czy akcesoria bardzo często nie ma żadnych okien, co praktycznie uniemożliwia wymianę powietrza. Efekt? Ryzyko wilgoci jest naprawdę wysokie, a panujące w wilgotnych wnętrzach warunki mogą nie tylko wpływać szkodliwie na Twoje samopoczucie i zdrowie, ale także odbijać się negatywnie na wyglądzie przechowywanych w garderobie rzeczy. Warto pamiętać, że nie tylko zawilgocone ściany, ale także ubrania, torebki czy buty są narażone na powstawanie grzybów i pleśni.

Instalując w garderobie rekuperację, zadbasz przede wszystkim o odpowiednią wymianę powietrza, jednocześnie wykorzystując ciepło z wnętrza do ogrzania pozostałych pomieszczeń w domu. Dzięki umieszczeniu w urządzeniach filtrów wszelkie szkodliwe bakterie, grzyby, pleśń, kurz i inne zanieczyszczenia będą nieustannie i, co najważniejsze, skutecznie usuwane z powietrza. Co więcej, możesz odpowiednio dopasowywać parametry rekuperatora do potrzeb ubrań i butów wykonanych z różnych materiałów, aby posłużyły Ci niezmiennie przez lata i nie uległy uszkodzeniu w trakcie przechowywania w garderobie poza sezonem.