Dotacje na inwestycje związane z pompami ciepła
Czy wiesz że... ?
Zakończone zostały badania nad wydajnością dolnego źródła realizowanego przez Nanoterm. Wyniki potwierdzają wysoką jakość realizowanych dolnych źródeł.
Przeczytaj raport

Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2011
przyznała NANOTEL S.A. tytuł Laureata i srebrne godło.
Zobacz

NANOTERM zyskała miano Najefektywniejszego polskiego instalatora 2010r. według firmy DANFOSS
Zobacz
NANOTERM jest producentem wysokoefektywnego Dolnego Źródła Ciepła stanowiącego podstawę układu z wykorzystaniem pompy ciepła
i systemu rekuperacji.
POMPY CIEPŁA Dlaczego pompa ciepła ?
Dlaczego pompa ciepła ?

Czy wiesz, że ?

Pompa ciepła potrafi odzyskać do 75% energii słonecznej skumulowanej w gruncie, powietrzu lub wodzie ?

A co to oznacza dla użytkownika ?
Wyobraź sobie, że całą tę energię pompa ciepła przetworzy na ciepło użytkowe, które możesz wykorzystać do celów grzewczych lub przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Pompa ciepła to bardzo ekonomiczne, wysoce efektywne i oszczędne urządzenie którego głównym zadaniem jest odbiór ciepła z otoczenia o niższej temperaturze i przekazanie go do otoczenia o temperaturze wyższej.

Jak to możliwe ?
Przenoszenie ciepła z otoczenia o niższej temperaturze do otoczenia o temperaturze wyższej wyjaśniają prawa i zjawiska termodynamiczne. Czynnikiem napędzającym cały proces jest energia doprowadzona z zewnątrz do układy wykonawczego - do pompy ciepła. Doprowadzając energię elektryczną do pompy ciepła, możemy realizować omówiony proces termodynamiczny.
W efekcie tych działań otrzymujemy ciepło użytkowe, które możemy wykorzystać na potrzeby ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Efektywność, czyli maksimum korzyści ?
Prawidłowo wykonany system grzewczy zapewnia maksimum korzyści, przy minimalnych nakładach eksploatacyjnych. W układzie pompy ciepła najważniejszym elementem jest dolne źródło ciepła. Ten element instalacji odpowiedzialny jest za odbiór energii cieplnej ze źródła ( otoczenia o niższej temperaturze ). Najwyższa skuteczność tego urządzenia zapewnia najlepszy z możliwych odbiór ciepła ze źródła. Kolejnym elementem jest pompa ciepła - urządzenie dobierane na podstawie parametrów środowiskowych, do których należą m.in.
  • rodzaj ogrzewanego obiektu (dom, szpital, hangar, itd..)
  • rodzaj medium z jakiego pobierana jest energia / geolokalizacja (ziemia, woda, powietrze)/ (lokalizacja, wydajność)
  • rodzaj medium do jakiego dostarczana jest energia (woda - c.o., ogrzewanie podłogowe, powietrze-wentylacja)
Na zakończenie, należy dobrać odpowiedni system grzewczy do potrzeb klienta, warunków energetycznych budynku. Celem tego działania jest zapewnienie maksymalnego komfortu klimatycznego użytkowników, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacji systemu grzewczego do minimum.
Nasze dolne źródło ciepła i odpowiednio dobrana pompa ciepłą daje takie możliwości.